صفحات کورین یا صفحات کوارتز؟ (بخش سوم)

صفحات کورین یا صفحات کوارتز؟ (بخش سوم)

در مقالات اخیر در مورد نظرات یکی از مشتری گرامی درباره صفحات کوارتز و صفحات کورین صحبت کردیم. در این مقاله می خواهیم به آخریم مشکلی که این دوست عزیز با صفحات کوارتز مواجه شدند و اطلاعات بیشتری در مورد صفحات کورین به صحبت بپردازیم.

همانطور که در مقاله قبلی خوانده اید مشکل اولی که با صفحات کوارتز داشتم قیمت بسیار بالای آنها بود که برای آشپزخانه های بزرگ اصلا مناسب نمی باشد. گران بودن صفحات کوارتز به اندازه سنگ گرانیت افراد را در انتخاب آنها متزلزل می کند.حال می خواهم مشکل دوم را بیان کنم.

عمده ترین مشکل دیگری که با صفحات کوارتز دارم مربوط به مساله ای می شود که آن را بادوام می کند: این صفحات به طرز غیرعادی سخت می باشند، حتی سخت تر از صفحات گرانیت. این بدان معنا است که الماس کوچک و کوتاهی می تواند بر روی آن خراش ایجاد کند. اما هم چنین به این معنا نیز می باشد که سطح آن برای هر نوع آشپزی مناسب نمی باشد. هر موقع در آشپزخانه ای که دارای صفحات کوارتز است آشپزی می کنم ، همواره این احساس را دارم هرباری که ظرفی بر روی این صفحات قرار می دهم در خطر شکستن آن می باشم. احتمالا تعجب می کنید ولی هر وقت صدایی که از برخورد ظروف با سطح این صفحات ایجاد می شود باعث می شود عصبی شوم و درنتیجه باعث کند شدن سرعت آشپزیم می شود. این امر بیشتر باعث حساس شدن هر فردی می شود. حالا اگر صفحات کوارتز در آشپزخانه ام داشته باشم پس از چند هفته به آن عادت کنم، اما آخرین چیزی که می خواهم این است که هنگام آشپزی بر روی پوسته تخم مرغ پا بگذارم.
با این وجود، عدم سختی زیاد باعث می شود که صفحات کورین نسبت به صفحات کوارتز از دوام کمتری برخوردار باشند. صفحات کورین با تابه های داغ می سوزند، با چاقو‌ خراشیده می شوند، اگر جسم سنگینی بر روی آن ها بیافتد ترک بر می دارند و با موادی مانند سس گوجه فرنگی لکه دار می شوند. این صفحات در برابر جذب کثیفی ها مقاوم می باشند اما نه به مقاومت صفحات کوارتز. موضوعی که باعث می شود این مساله به مشکل تبدیل نشود این نکته است که صفحات کورین به عنوان صفحه ای مصنوعی و ساخته دست انسان، دارای رنگ یکدست در سرتاسر صفحه می باشد. بنابراین هر خراشیدگی یا لکه ای را می توان به راحتی با سمباده کشیدن از بین برد. هم چنین صفحات کورین از صفحاد فورمیکا با دوام تر می باشند. و اگر کسی که با صفحات فورمیکا کار کرده باشد و عادت برش مواد بر روی صفحات آشپزخانه یا استفاده از آن ها به عنوان صفحه آشپزی نداشته باشد، به بادوام بودن صفحات کوارتز نیازی پیدا نمی کند.

 

برای اطلاعات از قیمت صفحات کورین می توانید به سایت مراجعه کنید و انواع و مدل های آن را ببینید. برای سفارش و اطلاع از قیمت می توانید با شماره های موجود در سایت تماس حاصل نمایید. با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در مورد صفحات کورین با شما در میان بگذاریم.

ارسال نظر
(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - میخواهید عکس خودتان کنار نظرتان باشد؟ به gravatar.com بروید و عکستان را اضافه کنید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد