تفاوت بین صفحات کورین و صفحات کوارتز

تفاوت بین صفحات کورین و صفحات کوارتز

محبوب ترین جنس سازنده صفحات آشپزخانه، صفحات کورین و کوارتز می باشند. کوارتز ماده ای طبیعی است در حالی که صفحات کورین اسم برند صفحات اکریلیکی تولید شده توسط شرکت دوپون می باشد. این دو صفحه، تفاوت های زیادی از ظاهر گرفته تا قیمت و ماندگاری دارند.
صفحات کورین
صفحات کورین
نوعی پلیمر می باشند که در طرح ها و شکل های مختلفی وجود دارند. هم چنین انواع مختلفی از اتصالات برای مکان های مختلف را میسر می کنند. صفحات کورین در صورت آسیب دیدن می توانند به زیبایی قبلی خود برگردند. صفحات کورین در مدل های مات وجود دارند. اگرچه با ظهور تکنیک ساخت جدید، درخشندگی نیز به صفحات کورین وارد شده اند. صفحات کورین دارای ظاهری بدون درز می باشند و در رنگ ها و طرح های مختلفی به فروش می رسند. صفحات کورین در ضخامت های نیم اینچ و سه چهارم اینچ در دسترس می باشند. هزینه نصب صفحات کورین در کشورهای اروپایی و آمریکایی تقریبا از 30 دلار به بالا می باشد.
اگرچه صفحات کورین باب میل طراحان و‌ خریداران می باشند اما محدودیت هایی نیز دارند. این محصولات اکریلیکی به راحتی خراشیده شده و می سوزند. هرچند خراش ها را می توان با پولیش و سمباده زدن در مراحل بعدی از بین برد. کیفیت اصلی صفحات کورین شامل نداشتن منافذ، رنگ های متنوع و مقاومت در برابر لکه و‌ کثیفی می باشد.
کوارتز
صفحات کوارتز گزینه ای با دوام است که نیاز کمی به سرویس و‌ نگهداری دارد. صفحات کوارتز را 93 درصد مواد طبیعی و 7 درصد محصولات غیر طبیعی تشکیل می دهد. مواد غیر طبیعی عمدتا چسب رزین می باشد. به این دلیل، به صفحات کوارتز ، سنگ مهندسی شده نیز می گویند.
صفحات کوارتز تحت نام های تجاری مختلفی مانند سیلستون،آپولو و غیره می باشد. صفحات کوارتز ساخت شرکت دوپون به ایم زودیاک می باشند. صفحات کوارتز صفحاتی ماندگار و بدون منفذ است. این محصول دارای سطحی یکدست و براق می باشد. صفحات کوارتز بسیار مقاوم می باشند و تنها با تابه های بسیار داغ ممکن است بسوزند. درزهای این صفحات قابل مشاهده است اما اگر نصب آن به صورت حرفه ای انجام شود این درزها نیز پوشیده می شود. قیمت این صفحات در محدوده 50 الی 90 دلار در هر متر مربع می باشد. نکته بسیار مهم در این صفحات، دوام و ‌مقاومت آن در برابر خراش، حرارت و خوردگی می باشد و طول عمری نامحدود دارند. به دلیل ویژگی بدون منفذ این صفحات، در برابر تجمع باکتری نیز مقاوم است.
خلاصه:
1-
صفحات کورین از صفحات کوارتز ارزان تر می باشند
2-
صفحات کورین خراشیده شده و می سوزند در حالی که کوارتز در برابر خراش مقاوم است.
3-
صفحات کورین را می توان همانند روز اول تعمیر کرد ولی صفحات کوارتز را خیر.
4-
صفحات کورین غیر طبیعی و ساختگی می باشند در حالی که کوارتز را 93 درصد مواد طبیعی تشکیل می دهد.
5-
صفحات کورین در مقایسه با کوارتز به سرویس و نگهداری بیشتری نیاز دارد.
6-
کوارتز انتخاب بهداشتی تری است چون در برابر تجمع باکتری مقاوم است در حالی که صفحات کورین چنین ویژگی را ندارند.
7-
تابه یا ظروف داغ را نمی توان به طور مستقیم بر روی صفحات کورین قرار دارد در حالی که کوارتز چنین مشکلی را ندارد.
8-
صفحات کورین اسم یک برند می باشد در حالی که کوارتز اسم ماده طبیعی است.
9-
صفحات کورین دارای رنگ های متنوعی است در حالی که کوارتز رنگ های محدود دارد.

ارسال نظر
(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - میخواهید عکس خودتان کنار نظرتان باشد؟ به gravatar.com بروید و عکستان را اضافه کنید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد