نحوه تعمیر شکاف صفحات کورین

نحوه تعمیر شکاف صفحات کورین

صفحات کورین مواد انعطاف پذیری هستند که می توان خراش ها و برش های سطحی را از سطوح آن ها از بین برد. اما شکاف های ایجاد شده روی صفحات کورین مشکل متفاوتی است. توصیه می کنیم شکاف های خیلی عمقی را  برای تعمیر به متخصصین بسپارید. اما تعمیر شکاف های معمولی را خودتان نیز می توانید انجام دهید. این نوع تعمیر ممکن است مانند تعمیر حرفه ای متخصصین نباشد و مطابقت رنگ کامل و بی نظیری حاصل نشود اما از جمع شدن گرد و خاک و باکتری در این شکاف ها جلوگیری به عمل می آورد.
نحوه قدم به قدم تعمیر صفحات کورین
1- کیسه یخی روی صفحات کورین قرار دهید به طوری که شکاف را از هر طرف به میزان 15 سانتی متر بپوشاند. کیسه یخ را حدود 45 دقیقه در همین حالت قرار دهید تا شکاف را کم‌کم باز کند.
2- از آب صابون گرم برای تمیز کردن کامل شکاف و اطراف صفحات کورین استفاده کنید. با حوله یا پارچه نرم شکاف را کاملا خشک کنید به طوری که هیچ ‌رطوبتی باقی نماند.
3- یک تکه اسفنج نخی را داخل هیدروژن پروکسید غوطه ور و آغشته کنید و داخل شکاف را از هر گونه کثیفی تمیز کنید. هیدروژن پروکسید هرگونه باکتری موجود داخل شکاف را از بین می برد. با حوله یا تکه پارچه نرم و تمیز، شکاف را کاملا خشک کنید تا اثری از رطوبت در آن نماند.
4- صفحه کاغذ سمباده 220 گریت به دستگاه سمباده برقی وصل کنید. دستگاه سمباده برقی را با سرعت کم روشن کنید و به آرامی و با دقت اطراف، لبه ها و داخل شکاف را سمباده بزنید. هنگامی که دیگر لبه تیز یا برآمده ای باقی نماند سمباده زدن را متوقف کنید. گرد و خاک سمباده را با استفاده از پارچه مرطوب و تمیز از شکاف پاک کنید و سپس شکاف را کاملا خشک کنید.
5- با استفاده از سشوار معمولی به داخل شکاف و محدوده 15 سانتی متر هر طرف آن گرما بدهید. گرما دادن به شکاف را 20 دقیقه ادامه دهید تا باعث شود که شکاف کمی بسته شود.
6- بتونه شکاف اپوکسی در دو محفظه جدا بسته بندی می شوند و هنگامی که با هم ترکیب شوند به آرامی به یکدیگر چسبیده و تشکیل ماده مورد نظر را می دهند. محتویات دو محفظه بتونه شکاف اپوکسی را روی کاغذ بریزید و با یک چوب باریک آن ها را با یکدیگر ترکیب کنید.
7- با استفاده از تکه چوب کوچک اپوکسی را داخل شکاف بریزید تا شکاف بسته شود. لبه تکه چوب را روی صفحه بکشید تا اپوکس اضافی روی سطح که از شکاف بیرون زده است را بردارید. به مقدار کافی که در دستورالعمل شرکت سازنده ذکر شده است صبر کنید تا اپوکسی خشک شود.
8- سمباده 320 گریت به دستگاه سمباده زن برقی وصل کنید و آن را به آرامی روی شکاف بکشید تا اپوکسی با سطح صفحات کورین یکدست شود.
9- سمباده 400 گریت را به دستگاه سمباده زن برقی وصل کنید و آن را دو یا سه بار روی شکاف بکشید تا سطح آن صاف و براق همچون آینه شود.
10- قبل از آماده کردن غذا، صفحات کورین تعمیر شده را تمیز کنید.

مواد مورد نیاز
بتونه شکاف اپوکسی
دستکش ایمنی
هیدروژن پروکسید
حوله یا تکه پارچه تمیز
دستگاه سمباده زن برقی
سمباده 220، 320 و 400 گریت
کاغذ
تکه چوب کوچک
اسفنج نخی
سشوار معمولی
کیسه یخ
نکته مهم و کلیدی این تعمیر خرید درزگیر اپوکسی همرنگ با صفحات کورین آشپزخانه شما می باشد. به فروشگاه مصالح ساختمانی مراجعه کنید که دارای طیف گسترده رنگ این محصول باشند.
هشدار
هنگام کار با ابزار برقی همیشه دستکش ایمنی بپوشید.

ارسال نظر
(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - میخواهید عکس خودتان کنار نظرتان باشد؟ به gravatar.com بروید و عکستان را اضافه کنید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد